2018 België – Bosnië & Herzegovina

on maart 1 | in Internationaal

De Belgische vrouwen hebben hun Europese kwalificatiecampagne met een klinkende 3-0-zege ingezet tegen Bosnië. Nuytinck en co. kwamen gisteren ook in actie. Jammer genoeg bleken de Slovenen in eigen huis met 3-0 te sterk.

Geschreven door Ivan Crabbe

Onze nationale ploegen zijn ingedeeld in een kwalificatiepoule van drie (met heen-en terugwedstrijden) voor de Europese kampioenschappen van 2019 in Frankrijk. De vrouwen kruisen de degens met Bosnië en Slovakije. In hun eerste wedstrijd mochten Lung en co. het dinsdag opnemen tegen Bosnië in Blegny (Louvain-La-Neuve). Lisa Lung zette meteen de toon en liet geen spaander heel van Snezana Markovic. Nathalie Marchetti, die last had van een blessure, had veel moeite met Milojica. Ze knokte zich toch naar een belle en kon het daar nog eens met 11-9 afmaken. Mooi staaltje van wilskracht en doorzettingsvermogen van onze VTTL-speelster. Dan was het tijd voor Margo Degraef om de arena te betreden. Met een knappe prestatie tegen Elda Sehic bezorgde ze ons land een mooie 3-0-overwinning. Onze dames zijn duidelijk klaar voor de Belgische kampioenschappen van dit weekend. Voor de volgende ontmoeting zal onze ploeg afreizen naar Slovakije. Zware tegenstander, maar een stunt is zeker mogelijk.

Uitgekookte Slovenen

Oude bekende Slovenië ontving dinsdag onze Belgische mannen in Otocec. Toptalent Darko Jorgic toonde opnieuw zijn klasse. Cedric Nuytinck, die op de nieuwe wereldranglijst naar plaats 38 gestegen is, greep de eerste set, maar ging daarna nipt onderuit. Robin Devos en Florent Lambiet konden de bakens niet verzetten tegen deze uitgekookte tegenstander. Geen man overboord een overwinning tegen Roemenië kan onze ploeg weer op het juiste spoor brengen.

Matchdetails

België – Bosnië: 3-0

Lisa Lung – Snezana Markovic: (11-4, 11-8, 11-1)  3-0
Nathalie Marchetti – Sanja Milojica: (11-5, 8-11, 9-11, 11-7, 11-9) 3-2
Margo Degraef – Elda Sehic: (11-5, 11-6, 11-9) 3-0

Slovenië – België: 3-0

Darko Jorgic – Cedric Nuytinck: (11-13, 11-7, 11-9, 11-9) 3-1
Deni Kozul – Robin Devos: (15-13, 8-11, 11-6, 12-10) 3-1
Bojan Tokic – Florent Lambiet: (8-11, 11-6, 11-9, 11-4) 3-1

Ondertussen werd er ook geloot voor het komende wereldkampioenschap teams, dat doorgaat van 29 april tot en met 6 mei in het Zweedse Halmstad. De Belgische mannen komen in de Championship divisie terecht in een poule met Japan, Chinees Tapei, Engeland, Wit-Rusland en Singapore. Enkele mooie affiches dus voor onze jonge ploeg. We verwachten vuurwerk!!

Pin It

Comments are closed.

« »